FedCSIS 2020 Data Mining Competition

FedCSIS 2020 Challenge: Network Device Workload Prediction

FedCSIS 2020 Data Mining Challenge: Prognozowanie obciążenia urządzeń sieciowych jest siódmym konkursem eksploracji danych organizowanym we współpracy z Conference on Computer Science and Information Systems (https://fedcsis.org). Tym razem rozważane zadanie związane jest z monitorowaniem dużych infrastruktur informatycznych i szacowaniem alokacji zasobów. Wyzwanie jest sponsorowane przez EMCA Software Sp. z o.o. i Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).

Podejmując to wyzwanie, chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest wiarygodne prognozowanie charakterystyk związanych z obciążeniem monitorowanych urządzeń, na podstawie danych historycznych zebranych z takich urządzeń. To zadanie ma ogromne znaczenie dla zespołów IT , ponieważ pozwala im zarządzać wydajnością infrastruktury.

Dodatkowa trudność związana z tym wyzwaniem, a także powód, dla którego może być ono szczególnie interesujące dla społeczności zajmującej się danymi, wynika z faktu, że urządzenia przewidziane w  danych nie są jednolite. Zasadniczo logi czytane są z różnych rodzajów sprzętu. Niektóre z nich są zależne od siebie, ponieważ są częścią tego samego systemu informatycznego. Ponadto niektóre urządzenia mają wiele interfejsów, dla których dane są agregowane.

 

Więcej szczegółów dotyczących zadania i opis danych  można znaleźć w sekcji Opis zadania  https://knowledgepit.ml/fedcsis20-challenge/

 

NAGRODY:
Autorzy najwyżej ocenianych rozwiązań (na podstawie końcowej oceny) otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów:

Pierwsza nagroda: 1500 USD + jedna darmowa rejestracja na konferencję FedCSIS'20,
Druga nagroda: 1000 USD + jedna darmowa rejestracja na konferencję FedCSIS'20,
Trzecia nagroda: 500 USD + jedna darmowa rejestracja na konferencję FedCSIS'20.
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas konferencji FedCSIS'20. Należy pamiętać, że zwycięzcy będą uprawnieni do nagród pieniężnych tylko wtedy, gdy ich końcowy wynik przekroczy wynik rozwiązania podstawowego o co najmniej 10%.

Szczegóły:
https://knowledgepit.ml/fedcsis20-challenge/