Newsletter 7.0.5: Update majowy

Witajcie!

Powracamy z nowym zestawem informacji dotyczących Energy Logserver i jego aktualnej wersji - 7.0.5. Tym razem pragniemy zwrócić Waszą uwagę na nowe możliwości zarządzania danymi oraz naszą reakcję na obecne problemy z CentOS 7&8. Mam nadzieję, że poniższa wiedza będzie dla Was przydatna!

 

Możliwości zarządzania danymi

ARCHIWIZACJA WYBRANYCH PÓL

Podczas gdy przechowywanie logów ze względu na zgodność z przepisami jest czymś, co widzimy w prawie każdej organizacji, z którą współpracujemy – zakres dokumenty logu, który chcą przechowywać - jest różny. Dzięki nowo wprowadzonemu „archiwizowaniu wybranych pól” możesz wybrać dokładnie te pola z logu, które chcesz zapisać na swoim dysku. Po prostu utwórz nowe zadanie „Archive” i przefiltruj nazwy, które chcesz uwzględnić w raporcie:

W ten sposób może znacząco zoptymalizować swoją przestrzeń dyskową i szybkość wyszukiwania!

 

OBJECT PERMISSION - USUWANIE POWIĄZANYCH OBIEKTÓW

Teraz, usuwając obiekt, w polu „Object Permission” możesz zaznaczyć powiązane obiekty do usunięcia w tym samym czasie. Ma to na celu skrócenie czasu zarządzania dashboardami dzięki naszemu rozwiązaniu. Pamiętasz, kiedy trzeba było ręcznie usuwać każdą wizualizację z zapisanego dashboardu?

To już nie problem!

Nie, kiedy robisz to następująco:
Saved search à Visualization à Dashboard  -  Możesz usuwać dashboardy wraz z wszystkimi powiązanymi obiektami.

 

HARMONOGRAMOWANIE EKSPORTU DANYCH

Nowo dodany harmonogram pomaga zachować zgodność z powtarzającymi się żądaniami raportowania. Ta funkcja jest przydatna, gdy chcesz:

  1. Zautomatyzować określone zadania raportowania (np. Miesięczny raport wydajności aplikacji)
  2. Przygotować raport z określonej nadchodzącej daty (z harmonogramem nie musisz o tym pamiętać)
  3. Zrzucić surowe dane w zaplanowany sposób

Ta funkcja może być doskonałym dodatkiem zarówno do funkcji związanych ze zgodnością z regulacjami, jak i zarządzaniem danymi.

 

Aktualizacje techniczne

 IMPLEMENTACJA MOŻLIWA DLA ORACLE LINUX 7/8, CENTOS STREAM & SCIENTIFIC LINUX

Nasze implementacje są teraz dodatkowo możliwe dla Oracle Linux 7/8, Scientific Linux 7, Centos Stream (a także pierwotnie dla Centos 7/8 i RedHat7 / 8). Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych możliwości wdrożeniowych ze względu na ostatnie problemy z dystrybucją Linux Centos. Więcej w poniższym artykule: CentOS Linux is dead—and Red Hat says Stream is “not a replacement

 

Jako Twoje techniczne wsparcie - z przyjemnością omówimy tą sytuację i pomożemy Ci przygotować się na przyszłość!