Newsletter 7.0.5: Nowa wersja i ulepszone raportowanie

Witajcie.

Nadeszła nowa wersja! Energy Logserver jest obecnie w wersji 7.0.5. Planowaliśmy, że ta aktualizacja będzie mniejsza, obejmująca głównie zmiany w zakresie optymalizacji i stabilizacji. Okazało się jednak, że dodaliśmy istotne funkcje, nad którymi pracowaliśmy już przez jakiś czas. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych informacji.

 

Główne zmiany

SUNBURST IOC

Dodaliśmy wykrywanie SUNBURST IOC do Energy Logserver. SUNBURST to poważne zagrożenie, które może zostać wykorzystać do wykradania poufnych informacji z organizacji, a nawet przejęcia kontroli nad zainfekowanymi systemami. Atak ten jest bardzo poważny i warto monitorować jego aktywność. Energy Logserver został wyposażony w predefiniowane alerty, których można użyć do wykrywania SUNBURST. Możesz przeczytać więcej tutaj https://energylogserver.pl/pl/detekcja-sunburst/

Alert przez syslog

Dodano funkcję do interfejsu alertów. Możesz wybrać metodę alarmowania jako wiadomość syslog. Jest to bardzo przydatne do integracji Energy Logserver z wieloma różnymi rozwiązaniami, które mogą odbierać dane lub sygnał za pośrednictwem syslog. Możesz wybrać hosta, port, protokół, severity i facility tej metody powiadamiania.

Obsługa znaków narodowych

Energy Logserver ma teraz pełne wsparcie dla znaków narodowych. Dzięki temu jest całkowicie gotowy na wszelkie niestandardowe dane z nietypowych źródeł. Każdy moduł Energy Logserver jest przygotowany do przetwarzania i działania ze 100% wydajnością z takimi danymi.

Ulepszone raportowanie

Raporty i eksporty zostały wzbogacone o dodatkowe informacje. Teraz możesz zobaczyć, kto i kiedy utworzył raport lub zadanie eksportu. Harmonogram raportów został zoptymalizowany i przeniesiony do tej samej karty, co twórca raportów. Dzięki tej aktualizacji masz jeszcze większą kontrolę i informacje o użytkownikach Energy Logserver. To kolejny krok w kierunku, aby zarządzanie użytkownikami Energy Logserver było tak łatwe i przejrzyste, jak to tylko możliwe.

 

Zajęliśmy się również jednym z najbardziej zagmatwanych tematów w elasticsearch: Keyword i Text - jaka jest różnica.

Zapraszam do przeczytania krótkiego artykułu tutaj: https://energylogserver.pl/pl/roznica-miedzy-text-a-keyword/

Jeśli cię to zaintereoswało, to kilka słów o optymalizacji powinno być czymś, o czym chcesz się dowiedzieć 🙂

Przeczytaj więcej na naszym blogu: https://energylogserver.pl/pl/slow-kilka-o-optymalizacji/

 

Bądźcie bezpieczni i szczęśliwego wyszukiwania!

Zespół Energy Logserver