Newsletter 7.0.4 aktualizacja luty: Wiki

Witamy

Drugi miesiąc minął naprawdę szybko w Energy Logserver. Jesteśmy pełni motywacji, bo wydaje się, że każdy dzień przynosi nowe wyzwania.

Obecnie pracujemy nad kilkoma przełomowymi modułami dla Energy Logserver. W tej chwili zakończyliśmy dopracowywanie i aktualizację istniejących funkcji i chętnie podzielimy się informacjami. Aby poznać interesujące funkcje, zarejestruj się na nasze webinarium, więcej informacji poniżej:

 

Webinar Energy Logserver 7.0.4 – Widoki użytkownika i zaawansowane uprawnienia

25.03.2021 10:00 czasu polskiego

https://zoom.us/webinar/register/WN_UZscLOiwRbm1FzHa0_mPeQ

 

Główne zmiany

Widoki niestandardowe
Role mogą teraz mieć przypisane uprawnienia do modułów, które pozwolą tworzyć dedykowane widoki użytkowników. Ta zaawansowana, ale łatwa w użyciu funkcja pozwala na takie przypadki użycia, jak:
- Tworzenie dedykowanego widoku wizualizacji dla zespołów analitycznych, które nie muszą widzieć tekstowych danych.
- Widoki SOC, które muszą widzieć jasne informacje i muszą mieć możliwość przełączania się między danymi z różnych modułów.
- Twórzenie przejrzystych i oddzielnych widoków dla różnych działów, nawet jeśli dane są nadal scentralizowane w jednym środowisku.

Wiki
Energy Logserver ma teraz wbudowane rozwiązanie wiki. Pozwala to tworzyć i zachować łatwą do odczytania dokumentację i informacje o Twojej infrastrukturze. Używając Wiki z Energy Logserver, upewniasz się, że informacje są łatwe do odczytania i dostępne tylko dla tych, którzy powinni mieć do nich dostęp.

WEC
Windows Event Forwarding (WEF) to częsty temat rozmów w środowisku z dużą infrastrukturą systemu Windows. Chodzi o to, aby mieć możliwość udostępniania danych bez instalowania agenta. Dlatego też wymagane jest, aby kolektor zdarzeń, zwany Windows Event Collector (WEC) był jednocześnie komputerem z systemem Windows, co powoduje pewne problemy w utrzymaniu i monitorowaniu. Opracowaliśmy niezależne rozwiązanie, które jest przeznaczone do wysyłania danych z systemów Windows do systemu Linux!
Energy Event Collector jest zaprojektowany do korzystania z natywnej technologii Windows, ale rozszerza jego funkcje z zamkniętego środowiska i pozwala na bardziej elastyczne podejście.
Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.eventcollector.com

Archiwum
Automatyczna archiwizacja danych jest ważnym aspektem zarządzania przestrzenią dyskową wewnątrz Energy Logserver. Ten moduł został wprowadzony w poprzednim biuletynie. Warto podkreślić, jak ważne jest zarządzanie retencją danych. Stale ulepszamy i optymalizujemy funkcje modułu archiwum.

Jeśli przegapiliście nasz ostatni webinarium na temat modułu archiwum, zapraszamy do obejrzenia nagranego materiału na naszym kanale Youtube tutaj: https://youtu.be/FsB29W7bqGI

Bądźcie bezpieczni i szczęśliwego wyszukiwania!
Zespół Energy Logserver