Integracja ze skanerami podatności

Luki i podatności są częstym problemem w społeczności IT. Niektóre są poważne, inne - nie tak bardzo. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, czy w naszych systemach występują, jak bardzo są one krytyczne i jak można je naprawić. Istnieją narzędzia, które mogą pomóc w uzyskaniu tych informacji, zwane skanerami podatności.

Skanery podatności sprawdzają Twoje systemy i aplikacje, szukając znanych exploitów lub backdoorów. Podobnie jak oprogramowanie antywirusowe, programy te mają własne bazy danych, które wymagają regularnej aktualizacji. Raporty z takiego skanu mogą być jednak długie i trudne do analizy.

Energy Logserver ma dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć widoczność i korelację bezpieczeństwa w swoim środowisku. Obecnie integrujemy się z wiodącymi rozwiązaniami: Qualys, Tennable.sc i oczywiście OpenVAS 🙂

Oprócz tej integracji dodaliśmy również nowy dashboard przeznaczony dla skanerów podatności. Oznacza to, że możemy nie tylko zbierać dane i integrować się ze skanerami podatności, ale także dajemy ci możliwość dokładnego spojrzenia w to, co zostało wykryte w twojej infrastrukturze i skorelowania te informacje z danymi z różnych źródeł.

Interaktywny dashboard jest wyposażony w listę znalezionych problemów i zalecanych rozwiązań, listę głównych hostów z wykrytymi lukami oznaczonymi kolorami i wiele innych.

Jeśli jesteś zainteresowany tą funkcjonalnością lub twoja wersja Energy Logserver nie posiada tej integracji skontaktuj się z naszym zespołem lub wyślij maila na sales[at]energylogserver.pl